Смути со киви и ѓумбир

Потребни состојки:

4 киви
1 голема банана

Парче ѓумбир
1-2 лажички кафеав шеќер или мед
100 мл свежо исцеден сок од портокал

Начин на подготовка:
Исчистеното киви и бананата исечете ги на поголеми парчиња и ставете ги во блендер. Излупете го ѓумбирот, исечкајте го и ставете го во блендер, па додајте исцеден сок од портокал. На крај додајте кафеав шеќер или мед, по желба.

Изблендирајте и сипете во чаши.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *