УСПЕШНО ГО НАМАЛУВА ИНСУЛИНОТ: Овој рецепт УСПЕШНО го регулира високото ниво на шеќер во крвта!

Дијабетесот е многу честа болест. За да го спречите, треба да јадете здрава храна и да се ослободите од стресот и нервозата.

Овде ќе ви покажеме рецепт кој може да ви помогне да го спречите дијабетесот, како и да го регулирате кај пациентите.

Ќе ви требаат:
корен од рен
1 чешне лук
660 мл пиво
1 чаша јаболков оцет
Подготовка:
Измијте го коренот на рен, не треба да се лупи. Ставете го во сад полн со вода. Потоа додадете јаболков оцет. Оставете да отстои околу 15 до 20 минути.

Потоа можете да го исечете ренот на помали парчиња, да го сомелете или изрендате. Направете го истото со лукот.
Измешајте лук и рен, ставете во стаклена тегла со капак и истурете пиво. Затворете ја теглата и чувајте ја на темно место 10 дена.

Ти користиш:
По 10 дена, смесата е подготвена за употреба. Консумирајте по една кафена лажичка три пати на ден, во првите два дена.

Потоа можете да консумирате по една лажица три пати на ден. Целиот третман трае еден месец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *