Хороскоп за 29.08.2022

Ден за забава за Стрелците

Овен

Лесно и пријатно ќе го поминете овој ден, во необврзувачки состаноци и разговори. Патувањата ќе бидат забавни и лесни, а може неочекувано да сретнете некој стар пријател.

3 Бик

Најважно е да имате прелиминарен концепт на нештата и да не оставате сè на случајноста. И другото, што не е неважно – трошење, не трошете на непотребни работи.

4 Близнаци

Ден само за културни настани колку што се достапни оваа сезона. Ако не го најдете вистинскиот за вас, само креирајте го, нема да ви недостига публика и одлично ќе се забавувате.

5 Рак

Денес се препорачува да се направат неколку водени бањи. Ако сте далеку од морето, одете на базен, но не пропуштајте го моментот. Уште малку вежбање ќе ви помогне доколку не претерувате.

6 Лав

Акцентот ќе биде ставен на имотните прашања. Преиспитувањето на вредностите е нешто за што исто така ќе имате прилика да размислите.

7 Девица

Денес е многу добро време да го натрупате домот, да фрлите се што е непотребно и да направите простор за нови работи – буквално и преносно. Само во меѓувреме, не бидете пребирливи со другите.

8 Вага

Денот е само за патување, не се дружете, одете некаде. Ако нема каде, барем одете во блиската шумичка, но во никој случај не останете дома. Излезете во природа, собирајте сончеви зраци и туѓи очи.

9 Шкорпија

Денеска ќе можете да го направите вистинскиот избор и да си поставите високи цели. Како идеја не е лошо, но размисли и за извршувањето, сега барем имаш време да размислиш.

10 Стрелец

Ден за забава. Луѓето што ќе ги сретнете ќе одговорат на вашите желби и работите навистина ќе се случуваат онака како што вие сакате. Ќе сакате да се претставите во најдобро светло, вашата смисла за хумор ќе биде ценета на најдобар начин.

11 Јарец

Ќе можете да станете рано и да завршите еден куп работи, за кои подоцна, секако, ќе сакате пофалби. Ручекот е клучниот момент, бидејќи ако претерате, тогаш воопшто нема да ви се мрда. Затоа поврзете ги вашите планови со менито за ручек.

12 Водолија

Денес главно ќе бидете загрижени за вашиот изглед. Можете да потрошите повеќе време на спорт и, се разбира, обновување на вашата гардероба. Може да направите некои прилично добри купувања.

13 Риби

Совршен момент за размислување. Со задоволство ќе се оттргнете од секојдневието и ќе се чувствувате поинаку. Добро е дури и да се оди во црква, само да се чувствува мир.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *