Црна лимонада – моќен напиток кој прави чуда: Спас против мамурлак, тегоби и токсини

Доколку планирате да го исчистите телото од насобраните токсини, непроспиени ноќи, премногу храна и пијалоци, црната лимонада е одличен пијалок …

Лимонадата е омилен пијалок на многумина, освежителна е и многу вкусна, но кога ќе и додадете активен јаглен, добивате совршен напиток за повторно раѓање на целиот организам.

Црната лимонада ќе го исчисти телото од токсини, ќе го исчисти црниот дроб и ќе го намали холестеролот. Помага при надуеност и гасови, па дури и проблеми со кожата. Ја регулира работата на дигестивниот тракт, а со тоа го забрзува метаболизмот што доведува до слабеење.

Потребни состојки:
-сок од половина лимон или лимета
-чаша минерална, кокосова или обична вода
-половина кафена лажичка активен јаглен

Начин на подготовка:
Додадете сок од лимон и активиран јаглерод во прав во водата. Добро промешајте и напитокот е готов. Пијалокот се пие еднаш неделно и никако почесто од тоа.

Забелешка: Оваа лимонада може да го намали ефектот на лекот. Затоа, доколку земате некои лекови, треба да внимавате на двочасовниот интервал помеѓу земањето на лекот и пиењето црна лимонада.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *