Чудо – црквата изгоре до темел, а крстот и иконата останаа недопрени

Вистинско чудо се случи при пожарот кој избувна на Велигден во црквата Света Сава во Њујорк.

Иако целата црква под сеуште неразјаснети околности беше проголтана од огнена стихија, иконата на Света Сава и дрвениот крст висок цел метар останаа недопрени.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *