Ја ставила смесата од КУРКУРА на лицето и чекала 10 минути: Сега сите од неа го бараат овој рецепт!

Идеално е да не предизвикува никакви несакани ефекти и е сосема безбеден за употреба.

За да ја користите куркумата за нега на лицето и да ги отстраните темните кругови околу очите, користете ја на следниов начин: измешајте прстофат куркума со паста направена од половина лажичка сок од лимон, една лажичка сок од домати и прстофат брашно.

Подготвената смеса нанесете ја на темните кругови околу очите и оставете ја да отстои 10 минути. Оваа смеса е еден од најдобрите природни лекови за лекување подочници и има способност да ги отстрани за рекордно време.

Постои уште една можност, а тоа е да земете смеса подготвена од куркума во прав и сок од ананас. Оставете ја смесата да отстои на кожата околу очите 10 минути, а крајниот резултат ќе биде светла кожа без кругови и темни кругови.

Овој рецепт го сподели една читателка која истакнува дека нејзините пријатели ја молеле да им го даде рецептот кога ги виделе резултатите што ги постигнала за рекордно време.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *