Дневен хороскоп – недела – 18 септември 2022 година

Овен
Не покажувајте емоции на работното место и не донесувајте импулсивни одлуки. Не планирајте важни деловни состаноци на овој ден, не ве поддржува ретроградниот Меркур. Не ги споделувајте вашите планови. Очекувајте приходи. Доколку одлучите дека нема да се оптоварувате со повеќе обврски, направете кратко службено патување.
Бик
Од утро збогатете се со нови знаења за да можете да се носите со вашите службени задачи. Веројатноста за успех со зафатите е голема доколку сте упорни и не им се спротивставувате на колегите. Ново познанство или неочекувано совпаѓање на околностите ќе помогнат за поволниот развој на работите, но доколку не сте во конфликт со ретроградниот Меркур.

Близнаци
Вашите колеги се обидуваат да го привлечат вашето внимание. Не брзајте да изразувате мислења поврзани со нивната работа. Наутро ќе си ја искомплицирате врската на работа. Не донесувајте избрзани одлуки, не барајте компромиси и оставајте сè во рацете на Судбината, според диктатот на ретроградниот Меркур. Таа ќе ви го покаже вистинскиот пат.
Рак
Предодредени сте да запознаете чудни и невообичаено различни луѓе. Денот ви носи изненадувања поврзани со колегите од кои сте разочарани. Подобро избегнувајте комуникација ако видите дека тие имаат тенденција да создаваат конфликти. Вашата решителност ви помага да не го изгубите трпението и ќе можете да се справите со тешкотиите на вашето работно место, и покрај тоа што Меркур е ретрограден.

Лав
Денот е неповолен поради вашата неподготвеност да ги сфатите грешките и да им ги укажете на колегите. Не започнувајте задачи поврзани со вашиот професионален успех од соништата. Ве советувам, поради аспектите на планетите, да ги земете предвид новите профитабилни понуди и да ги искористите максимално, но со ум и следејќи ги ретроградните диктати на Меркур.
Девица
На овој ден сте во моќ на промени, меѓу кои ќе има и непријатни, поради сопки во планираните инвестиции, но и поради задоцнетите финансиски приходи кои се очекуваат за вас. Занимавајте се само со вашите тековни должности. Ако нешто треба да се реализира, нека се случи без ваша директна интервенција, поради ретроградното движење на Меркур. Не патувајте.

Вага
Ќе бидете успешни ако се вооружите со трпение и присилувате да бидете смирени. Вашите емотивни реакции ќе ја зголемат желбата на непријателите да ви наштетат, особено ако сте во судир со ретроградниот Меркур. Подобро е да го одбиете планираното службено патување, дури и ако е примамливо и профитабилно, ако тоа ве спречува да се занимавате со вашите професионални обврски.
Шкорпија
Бидете внимателни во разговорите на работното место и внимателни кон вашите нови познаници, без разлика колку ви се допаѓаат. Ќе ви биде тешко да ги убедите вашите најблиски и колегите дека се потребни промени за општо добро. Оние кои се занимаваат со производство на прехранбени производи треба да очекуваат инспекции, да бидат коректни бидејќи ретроградниот Меркур наметнува казни.

Стрелец
Водете разговор кој тврдоглаво го одложувавте изминатава недела без причина. Погрижете се да ги поставите вашите услови за да не и наштетите на работата, особено ако сте на лидерска позиција. Завршете ги започнатите задачи. Бидете внимателни кога подготвувате финансиски документи, во хармонија со ретроградниот Меркур
Јарец
На работното место молчете за да не западнете во неволја со критиките. Ќе дознаете за финансиските приходи, од кои некои се за вас лично. Промените се поволни. Вашата прекумерна длабочина доведува до одвраќање и неможност да ги слушнете предлозите на колегите, но бидете внимателни бидејќи Меркур е ретрограден.

Водолија
Ако сте на вашето работно место, останете смирени и оставете ја настрана рутинската работа. Завршете ги задачите до пладне, а попладне запознајте се со колегите за да разговарате за важни проекти. На овој ден можни се проблеми со вашиот личен автомобил. Меркур е ретрограден. Не ризикувајте и не очекувајте чуда ако одите на патување.
Риба
Постои можност за брз пораст на материјален план, но веднаш ќе се најдат луѓе кои ќе ви понудат да го вложите вашиот профит. Новите познанства се основа за вашиот иден успех, но и за неуспех доколку сте лековерни за време на ретроградното движење на Меркур. Одложете го планираното патување поради неможност да ги напуштите задачите на работа

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *