15 КГ ПОМАЛКУ ЗА САМО МЕСЕЦ: Ова е најбрзиот рецепт за губење маснотии на сите времиња

Напитокот, чиј рецепт ќе ви го покажеме, се покажал како многу ефикасен за слабеење. Секако, треба да се движите и да се храните здраво. Освен што е добар за слабеење, добро ќе влијае и на целокупното здравје.

Состојките вклучени во составот се многу здрави.
Така, чиа семето има корисен ефект врз здравјето бидејќи содржи многу омега 3 масни киселини, протеини, калциум и влакна. Тие дејствуваат како антиоксиданти.

Лимонот содржи многу витамин Ц, минерали како што се калциум, калиум, магнезиум, железо.
Потребни состојки:

– 1 чаша сок од лимон
– 1 лажица чиа семе
– 1 лажица мед
– 1 чаша вода

Подготовка:

Потребно е чиа семето да се потопува во вода 1 час. Потоа ставете го во блендер и измешајте го со останатите состојки.
Конзумирајте го овој напиток наутро. Ќе се чувствувате подобро, а ќе ви помогне да го намалите нивото на шеќер и холестерол во крвта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *